Software Tester

GECAD Net

Job expirat

RESPONSABILITATI

• testare module software pe platforme Linux si Windows
• deployment produs software propriu
• rezolvare incidente de securitate.

CERINTE

• absolvent facultate sau student in an terminal la Automatica si Calculatoare, Matematica-Informatica, Cibernetica
• administrare sistem Linux (Gentoo, Slackware, Redhat, Debian)
• bash scripting, C/C++
• constituie avantaj: PHP, SQL, Python,Perl
• constituie avantaj: aplicatii de securitate: IDS/IPS, firewall (Windows, Linux)
• limba engleza - nivel mediu
• permis conducere cat. B
• atentie la detalii, initiativa
• spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial atractiv
• lucrul intr-o echipa dinamica
• training pe post
• asigurare medicala privata
• masa servita impreuna cu colegii la restaurantul din incinta sediului.

GECAD este una dintre cele mai cunoscute marci romanesti in intreaga lume. De la inceputurile sale in 1992 si pana astazi, cand cuprinde 4 firme de succes, Grupul GECAD s-a impus treptat in pozitia de lider puternic al pietei romanesti de IT. In cadrul grupului, GECAD NET este compania specializata in oferirea de servicii profesionale de securitate IT, solutii integrate de securitate IT si software.