SOFTWARE TEST ENGINEER - DIVIZIA IT&C

UTI Grup - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectarea si realizarea de teste pentru aplicatii Java Enterprise, 3-tier, web-based
- Definirea planului de testare si a scenariilor de testare, realizare rapoarte de testare
- Testare functionala, de performanta, de penetrare
- Setarea mediului de testare, instalare si configurare aplicatii pentru productie

CERINTE

- Student sau absolvent de studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- Experienta de lucru ca tester si familiaritatea cu instrumente automate de testare reprezinta un avantaj
- Cunostinte solide privind conceptele object oriented si relational
- Cunostinte de Java si tehnologii J2EE, SQL92 standard
- Limba engleza - nivel mediu
- Gandire analitica, atentie la detaliu, abilitati de comunicare si lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.