Software Solutions Engineer

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intelegerea sistemelor software;
- Identificarea si colectarea cerintelor;
- Crearea de solutii si specificatii software;
- Implementarea de aplicatii conform cerintelor;
- Identificarea si solutionarea problemelor de sistem;
- Asigurarea suportului tehnic pentru clienti.

CERINTE

- Cunostinte avansate de utilizare, instalare si configurare de software pentru PC (Windows/Linux, MS Office etc);
- Cunostinte solide privind structura hardware a PC;
- Cunostinte avansate de SQL;
- Cunostinte minimale de administrare a unuia dintre urmatoarele SGBD: DB2, Oracle, MS SQL;
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze;
- Aptitudini analitice si de proiectare;
- Abilitati de comunicare;
- Disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- program de instruire periodica;
- posibilitati de afirmare;
- pachet salarial motivant (salariu si bonusuri competitive).

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii de calitate pentru industria vanzarii cu amanuntul.