Software Solutions Engineer

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intelegerea sistemelor software;
- Identificarea si colectarea cerintelor;
- Crearea de solutii si specificatii software;
- Implementarea de aplicatii conform cerintelor;
- Identificarea si solutionarea problemelor de sistem;
- Asigurarea suportului tehnic pentru clienti.

CERINTE

- Cunostinte avansate de utilizare, instalare si configurare de software pentru PC (Windows/Linux, MS Office etc);
- Cunostinte solide privind structura hardware a PC;
- Cunostinte avansate de SQL;
- Cunostinte minimale de administrare a unuia dintre urmatoarele SGBD: DB2, Oracle, MS SQL;
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze;
- Aptitudini analitice si de proiectare;
- Abilitati de comunicare;
- Disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- program de instruire periodica;
- posibilitati de afirmare;
- pachet salarial motivant (salariu si bonusuri competitive).

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL