SOFTWARE PROJECT MANAGER ( . NET )

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza pentru clientul sau SOFTWARE PROJECT MANAGER ( .NET )

Responsabilitati:
- Analizeaza si dezvolta aplicatii software;
- Proiecteaza rapoarte folosind Crystal Reports sau alte instrumente de dezvoltare (Reporting Services, BRIO, etc;
- Acorda suport tehnic utilizatorilor sistemului ERP si ai altor sisteme informatice utilizate de companie, asimiland in prealabil functionalitatea si specificul acestor aplicatii;
- Programeaza si administreaza baze de date SQL, acordand o atentie speciala integrarii acestora cu restul sistemelor locale;
- Mentine relatia cu clientii companiei;
- Responsabil pentru imbunatatirea si adaptarea sistemelor informatice la nevoile clientilor interni;
- Proiecteaza, scrie cod, testeaza, depaneaza si apoi documenteaza noile aplicatii dezvoltate sau imbunatatirile aduse celor existente;
- Lucreaza independent sau in echipa la proiectarea si dezvoltarea de aplicatii .NET;
-Programeaza in SQL participand la dezvoltarea de proceduri stocate, view-uri, trigger-e, etc, in scopul furnizarii de informatii necesare aplicatiilor, rapoartelor sau altor sisteme;
- Coordoneaza proiecte IT de nivel mic si mediu efectuand analize si dezvoltand planuri de proiect in acord cu specificatiile transmise de beneficiari, astfel incat sa atinga obiectivele de calitate, timp si cost agreeate initial;
- Furnizeaza training utilizatorilor finali pentru utilizarea aplicatiilor/sistemelor dezvoltate personal sau in echipa;
- Participa la pregatirea standardelor si procedurilor de lucru definite in departamentul IT;
- Asigura un nivel ridicat de fiabilitate a produselor livrate si de acuratete a datelor si informatiilor oferite clientilor interni.

CERINTE

- Cunostinte avansate programare .NET;
- Cunostinte avansate Crystal Reports sau Reporting Services, BRIO, etc;
- Cunostinte SAP.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial deosebit de motivant;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie.