Software Presales Consultant

MB DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea activităţilor de instalare / suport tehnic produse IBM Software
- Capabilitatea de a dezvolta aplicatii software
- Elaborarea de oferte tehnice, cotatii si acordarea de sprijin tehnic pentru vanzari;
- Participarea la negocieri tehnice cu clientii, partenerii si furnizorii.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Minim 1 ani experienta in proiecte de referinta
- Competente in lucrul cu produse de management al sistemelor IT si al mediilor de stocare (Tivoli avantaj )
- Experienta in lucrul cu sisteme de baze de date ( DB2 & Informix avantaj)
- Orientare catre clienti, abilitati de comunicare, abilitati de negociere - nivel superior
- Coordonare, planificare, organizare, prezentare; capacitate de lucru sub o minima supervizare;
- Cunostinte solide de limba engleza;
- Disponibilitate de a calatori in tara;
- Carnet de conducere categoria B (obligatoriu).

BENEFICII OFERITE

- mediu profesional; oportunitati de training; salariu motivant + bonus

Principiul fundamental pe baza caruia MBD isi structureaza activitatea este cel al unei retele de distributie care acopera tot spatiul geografic romanesc si asigura o impartire a competentelor intre distribuitor si partenerii sai. MBD se adreseaza utilizatorului final doar prin intermediul acestei retele ce include aproximativ 250 de firme partenere.
Intreaga retea de dealeri ai MB DISTRIBUTION este formata din firme specializate in comercializarea si service-ul brand-urilor EPSON, IBM, LIEBERT si RICOH