Software Manager

Media Sat

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza echipa si repartizeaza sarcinile membrilor acesteia, identifica si analizeaza riscurile, stabileste metodele de control;
Planifica activitatile si propune alocarea resurselor;
Monitorizeaza derularea activitatilor in concordanta cu planul intocmit, incadrarea in termene si in bugetul alocat;
Evalueaza rezultatele echipei;
Participa la selectia si recrutarea personalului;
Raporteaza periodic catre superior in ceea ce priveste stadiul activitatilor;
Relationeaza cu departamentele din cadrul companiei.

CERINTE

Experienta in coordonare de proiecte software;
Cunostinte de dezvoltare software;
Cunostinte avansate C#, baze de date;
Experienta tehnica in domeniul telecomunicatiilor
reprezinta un avantaj;
Studii superioare tehnice;
Adaptabilitate si flexibilitate;
Foarte bun organizator;
Capacitate de luare a deciziilor;
Putere de concentrare si rezistenta la stres;
Cunostinte de limba engleza;

MEDIA SAT este una dintre principalele companii de telecomunicatii care activeaza pe piata romaneasca.

Fondata in 1997 si avand un capital integral privat, MEDIA SAT ofera o paleta larga de servicii si produse in domeniul telecomunicatiilor, de la servicii de acces Internet, Telefonie Fixa, servicii Call Center si pana la integrare de platforme CTI, servicii SMS/SVA telefonie si Broadcasting TV si Radio.

Parte a grupurilor MEDIA PRO si COMPUTERLAND, MEDIA SAT a avut o cifra de afaceri in 2010 de 8 milioane EUR si un profit operational de 6% din cifra de afaceri.

Furnizand servicii de INTERNET din 1997 si servicii de telefonie inca din 1998, dinaintea liberalizarii - in baza unei autorizatii de grup inchis, MEDIA SAT este unul dintre deschizatorii de drumuri in zona acestor servicii, dezvoltand competente deosebite prin furnizarea de servicii customizate la clienti.

MEDIA SAT este specializata in oferirea de servicii profesionale catre piata Business, atat infrastructura proprie cat si parteneriatele strategice realizate dandu-i posibilitatea sa raspunda cu solutii optime nevoilor clientilor nostri.