Software Engineer - C/C++ Developer

PRINTEC GROUP ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati: inginerii software vor fi responsabili cu testarea, mentenanta, dezvoltarea si acordarea de suport pentru produse software deja existente in portofoliul de produse al companiei sau care urmeaza a fi dezvoltate in viitor. Principalele zone de interes vizate de cele doua posturi vor fi aplicatii pentru sisteme de plati (EFTPOS-uri, retele de plati electronice, ATM-uri), tehnologii de card smart, securizari de date, aplicatii de management de retele de terminale si tranzactii. Pozitiile respective vor lucra in echipa sau individual, si vor raporta despre proiectele lor sefilor de echipa, managerilor de proiect sau directorului tehnic.

CERINTE

- absolvent sau student in an terminal al unei institutii de invatamant superior de profil informatic sau care a inclus module importante de cursuri de programare;
- o buna cunoastere a platformelor Windows XP si Windows Server;
- cunostiinte solide de programare si experienta in C/C++;
- cunostiinte despre protocoale si sisteme de comunicatii de date (retele TCP/IP, GPRS, etc.)
- limba engleza ¿¿¿ scris/vorbit la nivel bun.

Alte aptitudini care pot constitui avantaje:
- cunostiinte bune despre programare si administrare de SGBD-uri bazate pe SQL (MS SQL, MySQL, Oracle);
- cunostiinte de administrare si operare in sisteme de operare din familia UNIX (ex. Linux);
- experienta in domeniul tranzactiilor cu card bancar, in sisteme de ATM-uri, EFTPOS-uri sau aferente

BENEFICII OFERITE

- asigurare medicala privata
- tichete de masa .

Cu o prezenta de peste 10 ani pe piata romaneasca, parte a grupului de companii Printec cu sediul central la Atena, Printec Group Romania este liderul pietei automatizarii tranzactiilor in domeniul financiar-bancar, cu o cota de peste 60% din piata romaneasca de ATM-uri si EFTPOS-uri.