Software Developer - Java, SQL, IPhone, Android, Windows Phone

Yamigo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem o firma de aplicatii web din Finlanda. Angajam 1-3 programatori cu experinta de 3+ ani pentru dezvoltarea unei noi platforme de web. Contract de munca part time si cu durata fixa.

CERINTE

Cunostinte de programare in Java 3+ ani, SQL 3+ ani, PHP 3+ ani, iOS iPhone 1 an, Android 1+, Microsoft Phone 1+ an
Cunostinte de OOP/OOAD, Design patterns, MVC, experienta de lucru cu framework-uri (ex: Spring, Hybernate, Quartz etc), Message Queue (JMS)
Cunostinte de Mysql, database design, normalizare, optimizare
Prezinta un avantaj cunostinte suplimentare in domeniile:
– Unit testing
– X(HTML), CSS, Javascript, Ajax, JQuery
- Versioning software and UCM: Subversion or CVS
- Web crawler, web searching, parsing technologies

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-urile pe adresa e-mail: support(a)yamigo.com.

Pentru alte informatii ne puteti contacta si la urmatorul numar de telefon: +358 50 431 4987 (apel international Finlanda)

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv.
Program de lucru foarte flexibil.
Lucru efectuat de la domiciliu angajatului.

Firma de software cu sediu in Finlanda/Helsinki. Specializati pe aplicatii pentru telefoane mobile si web.