Software Developer for CAN Microcontrollers (C / asamblor)

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un important actor mondial in sectorul serviciilor ingineresti, cu birouri in 24 de tari situate pe 3 continente. Este un partener de prestigiu al unor mari grupuri mondiale din domeniul contructiilor de masini, precum Renault-Nissan, Citroen, Daimler-Chrysler, Airbus. Alstom etc.
In cadrul strategiei sale de dezvoltare in Romania, clientul nostru doreste dezvoltarea unei activitati de dezvoltare software pentru sectorul automotive, CU SEDIUL LA BUCURESTI.

- Angajatii noii divizii, ingineri software, vor concepe, codifica, integra si testa aplicatii destinate microcontrollerelor integrate in sistemele de pe automobile, ca de exemplu:
- sisteme airbag;
- tablouri de bord;
- sisteme video spate, GPS, kituri handsfree;
- sisteme antidemaraj;
- sisteme supraveghere presiune pneuri.
- Principiul de dezvoltare va fi cel al dezvoltarii incrucisate (cross developpement), respectand ciclul de dezvoltare "in V" si metodele SART.

CERINTE

Candidatul ideal are o experienta solida in urmatoarele domenii:

- limbaje C sau Asamblor;
- tehnologie bus CAN;
- dezvoltarea de aplicatii "in ciclu V";
- cunoasterea metodei SART.
Orice experienta legata de standardul OSEK si de aplicatiile CVS, CleaCase, PVCS constituie un avantaj.
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, orice cunostinte de limba franceza constituie un avantaj.
- Experienta in sectorul automobile constituie un avantaj.

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management si resurse umane. In cadrul misiunilor noastre de consultanta in dezvoltare organizationala, clientii nostri ne solicita recrutarea de pozitii cheie in cadrul organizatiilor lor.