Software Developer - Divizia Sisteme de Securitate

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementarea si testarea de componente ale aplicatiilor software distribuite (VC++, DCOM)

CERINTE

Experienta profesionala:
- cel putin 2 ani intr-un mediu structurat de dezvoltare software (constituie un avantaj lucrul intr-o firma cu profil de dezvoltare software avand metodologie software implementata;
- se prefera experienta de lucru in proiecte avand ca obiect dezvoltarea de aplicatii distribuite).

Arhitecturi distribuite:
- cunostinte bune privind paradigma OOAD
- cunostinte de arhitecturi distribuite Microsoft de tip client /server

Tehnologii Microsoft:
- Cunoastinte solide in limbajul de programare C++
- Cunoastinte solide ale librariei MFC
- Cunostinte DCOM

Baze de date:
- o foarte buna intelegere a modelului relational
- nivel avansat in SQL
- nivel avansat in sisteme de baze de date, MS SQL Server
- cunostinte medii privind instrumentele si tehnicile de raportare

Cunostinte suplimentare:
- cunostinte medii despre XML si API /librarii XML
- cunostinte medii de HTML

Sisteme de operare:
- nivel avansat de utilizare si administrare Microsoft Windows 2000/XP

Alte cerinte:
- pregatire generala in domeniul ingineriei si stiintei calculatoarelor
- o buna intelegere a metodologiilor de dezvoltare software

Instrumente software specifice:
- nivel avansat in cunoasterea mediilor de dezvoltare de tip Microsoft Visual Studio

Studii:
- superioare de informatica, automatica, electronica sau similare (finalizate sau in curs de finalizare)
- certificat in domeniul dezvoltarii software (constituie un avantaj)
- masterat in domeniul stiintei calculatoarelor (constituie un avantaj)

Limbi str¿ine (nivel):
- Engleza (foarte bine)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- plan de incentivare pentru realizari remarcabile.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.
Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente a caror competenta acopera o gama larga de servicii în domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.