Software Developer

INFO WORLD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este de senior/middle level, trebuie demonstrat experienta relevanta, de preferat in proiecte de anvergura

Dezvoltare de aplicatii utilizand tehnologii .NET Framework 3.5 si Silverlight 3.0, documentare si testare interna.
Dezvoltare servicii web WCF
Analiza si designul sistemelor
Realizarea arhitecturii sistemelor
Investigare erori, corectie bug-uri, code review, optimizare cod

CERINTE

5+ ani experienta in realizarea de arhitecturi, design si dezvoltare de aplicatii de mari dimensiuni
3+ ani experienta .Net, C#
Experienta WPF, WCF
Cunostinte Silverlight 3.0/2.0
Cunostinte SQL Server
Cunostinte solide OOP, Design Patterns, Algoritmi
Experienta in identificarea si corectarea problemelor de performanta si scalabilitate
Capacitate crescuta de analiza si sinteza, de a asimila cunostinte noi

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist
Lucrul alaturi de o echipa tanara si dinamica
Abonament sala sport/fitness

Furnizor de solutii software integrate, leader IT in domeniul medical, Info World dispune in prezent de un colectiv numeros de tineri specialisti, dinamici si dedicati, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet - dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.

Info World este Gold Microsoft Partner si certificata ISO 9001