SOFTWARE DEVELOPER

EXCON EXPERT HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Excon Expert HR (www.excon.ro), companie de consultanta in domeniul resurselor umane recruteaza Software Developer pentru clientul sau, companie nationala in domeniul IT.

Responsabilitati:
- proiectarea, dezvoltarea si implementarea de noi aplicatii informatice;
- intretinerea aplicatiilor existente si dezvoltarea de noi functionalitati;
- optimizarea algoritmilor aplicatiilor;
- respectarea normelor de securitate la nivelul aplicatiilor;
- intocmirea documentatiei tehnice;
- activitati de suport si mentenanta.

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare in domeniul tehnologiei informatiei;
- gandire analitica, bune cunostinte de programare algoritmica;
- cunostinte generale de arhitectura calculatoarelor, proiectare orientata pe obiecte si sabloane de proiectare (design patterns);
- cunostinte medii de dezvoltare: Microsoft Visual Studio;
- cunostinte de programare: C#, VB.NET, ASP.NET, SQL;
- cunostinte Microsoft SQL Server;
- cunostinte Microsoft Office Share Point, Design Web, Math Lab;
- cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- disponibilitate pentru desfasurarea activitatii in Bucure¿ti.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul IT;
- accesul la tehnologii de ultima generatie;
- pachet salarial atractiv, ce variaza in functie de experienta;
- asigurare medicala si bonusuri in functie de performante;
- pachet pentru relocarea geografica.

Excon Expert HR isi desfasoara activitatea in domeniul resurselor umane, fiind orientata in principal catre recrutarea, selectia si plasarea de personal pe teritoriul Romaniei pentru clientii sai.