Software Developer

CertSign, Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii SW
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software.

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- Experienta relevanta in proiecte de referinta
- Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, patternuri OO si J2EE
- Web: HTML, CSS, JavaScript, JSP, Servlet, taglibs
- Middleware: EJB, JDBC, RMI, JNDI
- Database: SQL92 standard, Oracle, SQL Server
- Servere de aplicatie: JBoss, WebSphere, Oracle 9iAS
- Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational
- Experienta cu Struts, Ant, JReport, Lucene sau cunostinte XML, SysML, XSLT, Web Services, PKI, UML, metodologii de dezvoltare software reprezinta un avantaj
- Limba engleza - nivel avansat
- Abilitari dezvoltate de comunicare si lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant.

UTI este o companie de inalta tehnologie, oferind clientilor sai, dintr-o sursa unica, un larg portofoliu de servicii, care cuprinde toate etapele necesare: conceptia, implementarea si exploatarea.

Cu o echipa de peste 300 de specialisti, Divizia Tehnologia Informatiei si Comunicatii(IT&C) din cadrul grupului UTI este astazi intre primii trei integratori de sisteme informatice din Romania, unicul producator roman de solu¿ii PKI de securitate IT si de sisteme Tempest si primul dezvoltator roman de sistem inteligent de taxare automata.

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro.