Software Design Engineer

Progression Technologies - Business Management si CMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea platformei de Business Management si CMS, folosing Java, Web 2.0
( GWT ), JBOSS, MySQL
- intretinere si dezvoltarea de aplicatii client-server
- documentarea design-ului aplicatiilor
- testarea componentele dezvoltate (unit test)
- participarea la luarea deciziilor tehnice din cadrul proiectului

CERINTE

- studii superioare in domeniul informatic
Cunostinte bune in:
- limbaje si tehnologii de programare: Java, SQL, cunostinte XML
- cunostinte de GWT, JBOSS, MySQL, Jasper, iReports
- cunostinte bune de limba engleza (scris, vorbit)
- abilitati pentru lucru in echipa
- capacitatea de a rezolva probleme in timp util

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- plan de cariera sustinut si asistat de profesionisti
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu
- program de instruire in tehnologii software specifice
- pachet salarial motivant (salariu si bonusuri competitive)

Progression Technologies proiecteaza si implementeaza solutii de Business Management si CMS folosind tehnologii Web 2.0 ( GWT ).