Software Business Analyst

TOTALSOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor pentru dezvoltari de aplicatii unicat le cererea clientului
- Realizare design conceptual pentru proiectele de dezvoltare solutii software
- Evaluarea gradului de realism al cerintelor in termeni de efort, timp, cost
- Analiza scopului fiecarei cerinte individuale in raport cu obiectivele generale ale unui proiect
- Concentrarea pe identificarea datelor/informatiilor existente intr-un business, ce date/informatii trebuie preluate in noul sistem/sisteme si/sau analiza a ceea ce poate fi obtinut cu un nou system
- Tehnicile folosite in culegerea datelor si documentarea cerintelor clientului includ UML, fluxuri de procese, use cases, aptitudini de intervievare a clientilor, investigarea statusului current (sisteme si/sau procese existente)

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in pozitia de analist
- Experienta minim 5 ani in IT (programare, arhitectura, implementare, etc.)
- Cunostinte generale de business
- Cunostinte generale de tehnologia informatiei, in special solutii Microsoft
- Aptitudini de comunicare
- Intelegerea unei varietati de tehnologii si metodologii:
- platforme software (client/server, n-tier)
- Rational Rose, MSF, analiza/design/programare orientata obiect
- ciclul de viata al dezvoltarii sistemelor (SDLC)
- concepte de baze de date relationale si entity-relationship diadrams (ERDs)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial exceptional
- Training-uri si atestate

TotalSoft a luat fiinta in anul 1994 la initiativa a 6 specialisti din domeniul IT ajungand astazi, la aproape 12 ani de la lansare, o companie-lider matur¿, cu o echipa ce numara peste 200 de angajati cu o excelenta experienta.

Angajamentul si asumarea responsabilitatii de catre intrega echipa TotalSoft, precum si impunerea profesionalismului ca valoare de baza, au contribuit la ascensiunea accelerata a companiei pe piata. Numarul mare de clienti si fidelitatea acestora pe termen lung sunt rezultatul respectarii fara compromisuri a misiunii companiei si a muncii sustinute a intregii echipe.

Suntem cel mai important furnizor de solutii software pentru sectorul privat din Romania. Principalele produse sunt destinate: gestionarii intregii activitati a unei organizatii (ERP), managementului resurselor umane si salarizarii, project managementului, managementului activitatii medicale si a activitatii de distributie in domeniul farmaceutic etc.

Suntem compania care a adus managementul de proiect in Romania prin sistemul Primavera si, tot noi, am dezvotat primului sistem de e-procuremment din Romania (www.e-licitatie.ro)

Daca esti un bun profesionist si vrei sa lucrezi in TotalSoft, unde spiritul de inovatie si competenta sunt valorile cele mai importante, APLICA ACUM!