Software/Application Developer .NET

AtypIQ Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participare la dezvoltarea unui nou produs software avansat, folosind tehnologia .NET Framework 2.0 (Windows & Linux) pe baza cerintelor si metodologiilor specifice proiectului. Implicare in analiza si in deciziile de architectura ale produsului
- Implicare in diverse alte proiecte de dezvoltare in outsourcing, cu tehnologii si produse sw variate (ERP, CRM, BPM, Integration Servers, etc).

CERINTE

- IQ
- Baza generala (nelegata de tehnologie) foarte solida ale conceptelor de dezvoltare OOP, intelegerea si folosirea conceptului de pattern, intelegerea conceptelor de dezvoltare multi-tier si multi-layer
- Capacitate si dorinta de adaptare si de asimilare a noi cunostinte
- Intelegerea aprofundata a tehnologiei .NET Framework si a mediului VS.NET (C#, VB.net, ASP.net)
- Buna cunoastere ANSI-SQL, baze de date in general, familiaritate cu SQLServer, MSSQL si alte RDBMS.
- Limba engleza mediu

Cerinte optionale (reprezinta un avantaj)
- Cunoasterea tehnologiilor de dezvoltare aplicatii Web in .NET (ASP.net)
- Cunostinte de programare COM Windows cu VB6
- Experienta cu Nunit, log4net, IBatis.Net, DotnetNuke sau Mono
- Cunostinte Java si J2EE, Tomcat, Jboss, in general familiaritate cu lumea Java
- Cunostinte Linux si in general familiaritate cu lumea LAMP

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru casual si program flexibil
- Tehnica de calcul de ultima ora
- Tehnologii variate si de ultima ora, aplicate in in ramuri
- Economice variate
- Bonusuri de proiect
- Deplasari in strainatate

AtypIQ software este o companie tanara si dinamica, bazata pe modelul \"agile\" de dezvoltare/implementare de software. Dupa o experienta de 3 ani in care am actionat strict pe pietele occidentale (in principal Italia, dar si Franta, Anglia, etc) am decis extinderea activitatii fizice in Romania.
Focus-ul companiei este oferirea de servicii IT&C profesionale in outsourcing si dezvoltarea de produse (proprii si \"la cheie\") intr-o optica de business occidentala fara a apela la compromisurile \"balcanice\" specifice pietei locale. Principiile noastre sunt Inovatie, Responsabilitate si Respect.
Cativa dintre clientii nostrii (directi sau indirecti) : SSA Global Italy, Infor Italy, Marconi Italy, Sogeffi UK, Siemens Italia , Osram Italia, Barklays Bank, FIAT Automobili, FINMECANICA Italia, etc