Software/Application Developer .NET

AtypIQ Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participare la dezvoltarea unui nou produs software avansat, folosind tehnologia .NET Framework 2.0 (Windows & Linux) pe baza cerintelor si metodologiilor specifice proiectului. Implicare in analiza si in deciziile de architectura ale produsului
Implicare in diverse alte proiecte de dezvoltare in outsourcing, cu tehnologii si produse sw variate (ERP, CRM, BPM, Integration Servers, etc).

CERINTE

- IQ
- baza generala (nelegata de tehnologie) foarte solida ale conceptelor de dezvoltare OOP, intelegerea si folosirea conceptului de pattern, intelegerea conceptelor de dezvoltare multi-tier si multi-layer, intelegerea in general a paradigmelor legate de aplicatiile software.
- capacitate si dorinta de adaptare si de asimilare a noi cunostinte
- intelegerea aprofundata a tehnologiei .NET Framework si a mediului VS.NET (C#, VB.net, ASP.net)
- buna cunoastere ANSI-SQL, baze de date in general, familiaritate cu SQLServer, MSSQL si alte RDBMS.
- cunostinte de programare COM Windows cu VB6
- limba engleza mediu
- cunoasterea tehnologiilor de dezvoltare aplicatii Web in .NET (ASP.net)
- experienta cu Nunit, log4net, IBatis.Net, DotnetNuke sau Mono
- cunostinte Java si J2EE, Tomcat, Jboss, in general familiaritate cu lumea Java
- cunostinte Linux si in general familiaritate cu lumea LAMP
- Visual C++

BENEFICII OFERITE

bonusuri de proiect
mediu de lucru casual si program flexibil
deplasari in strainatate
tehnologii variate si de ultima ora, aplicate in in ramuri economice variate

AtypIQ Software este o companie tanara si dinamica, bazata pe modelul \"agile\" de dezvoltare/implementare de software. Dupa o experienta de 3 ani in care am actionat strict pe pietele occidentale (in principal Italia, dar si Franta, Anglia, etc) am decis extinderea activitatii fizice in Romania.
Focus-ul companiei este oferirea de servicii IT&C profesionale in outsourcing si dezvoltarea de produse (proprii si \"la cheie\") intr-o optica de business occidentala fara a apela la compromisurile \"balcanice\" specifice pietei locale. Principiile noastre sunt Inovatie, Responsabilitate si Respect.
Cativa dintre clientii nostrii (directi sau indirecti) : SSA Global Italy, Infor Italy, Marconi Italy, Sogeffi UK, Siemens Italia , Osram Italia, Barklays Bank, FIAT Automobili, FINMECANICA Italia