Sofer profesionist

danco intertrans

Job expirat

RESPONSABILITATI

este obligat sa se prezinte la serviciu la ora fixata in program, odihnit,in tinuta corespunzatoare si sa respecte programul stabilit.
participa la instructaje NTS/PSi
cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice
pastreaza certif de inmatriculare ,licenta de transport,precum si actele masinii in conditii corespunzatoare ,le prezinta la cererea organelor legale
nu paraseste locul de munca decit cu acordul sefului de birou
nu va conduce sub influenta bauturilor alcoolice,drogurilor
este interzis sa transporte alte marfuri decit cele trecute in documentele de transport
respectas itinerariul si intructiunile sefului de birou
este interzis sa vorbeasca in numele firmei cu orice client al acestuia fara avizul sefului coordonator
se poarta civilizat cu colegii de serviciu,sefii
atit las plecare si la sosire verifica starea tehnica a autovehiculului .dupa verificare intocmeste un raport de constatare pe care il semneaza
nu circula fara tahograf
la predare preda foaia de parcurs completata corespunzator,insotita de decontul justificativ si diagrame.
la incheierea unei curse verifica:
confirmarea de primire a marfurilor(stampila+semnatura)
inchidera fara rezerve a carnetului tir
in timpul incarcarii compartimentelor de marfa are oligatia sa:
supravegheze dispunerea marfurilor sa nu depaseasca dispunerea pe axe
sa fixeze si sa asigure marfa astfel incit transportul sa se desfasoare in conditii de maxima siguranta
inainte de plecare ain cursa verifica:
concordanta dintre carnet tir -facura-cmr-eur1-packing
aplicarea stampilei expeditorului pe documentele de transport
nu are voie sa ia persoane straine in cabina
nu paraseste sau abandoneaza masina fara acordul sefului

primeaza :
integritatea autovehicului pe care il are in primire
integritatea marfurilor
cheltuilile prejudicioase a sumelor primite ca avans
intretinerea autovehicului(revizii/)

CERINTE

-minim scoala profesionala
-atestat pentru sofer profesionist
-atestat ARR
-fara cazier
-aviz medical/psiho
-carte de munca
-fara antecedente rutiere grave(penal /permis suspendat)
-cunostinte minime de mecanica
-cunostinte la nivel conversational a unei lb straine

BENEFICII OFERITE

se ofera salariu fix +diurna /100 km

firma infiintata in 2000 ,cu experinta in domeniul transportului si comisionarii vamale doreste sa angajeze urgent: