SOFER DISTRIBUITOR

PETROMETAL CO 96 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Transporta marfa în conditii optime
Se prezinta la încarcat conform programului, la datele si orele indicate
Preia si transporta marfa la punctele indicate de superiorul ierarhic direct conform facturii si a raportului de incarcare
Verifica integritatea marfurilor transportate si informeaza superiorul ierarhic despre neregulile constatate
Se asigura ca marfa este corect asezata si în siguranta
Preda documentele însotitoare ale marfurilor catre clienti
Incaseaza contravaloarea marfurilor livrate conform indicatiilor din Dispozitiile de livrare
Preda Gestionarului la intoarcerea din cursa dispozitiile de livrare si ambalajul
Preda banii si exemplarul albastru al facturii/chitantele taiate Casierului
Preda Gestionarului eventualele retururi
Alege cele mai bune variante de a ajunge la destinatie în cel mai scurt timp
Ajuta delegatul la încarcat/descarcat marfa
Se asigura ca marfa este descarcata si depusa in interiorul magazinului clientului
Conduce autoutilitara firmei
Prezinta organelor de control ale polittiei rutiere documentele specifice solicitate

2. Intretine si exploateaza corespunzator autoutilitara firmei
Verifica zilnic starea tehnica a autoutilitarei
Alimenteaza cu combustibil si completeaza uleiul de motor, apa distilata, lichidul de frana, apa de racire de la motor conform procedurilor stabilite de Sef parc auto
Respecta parametrii de functionare ai autoutilitarei
Informeaza în timp util responsabilul de parc auto despre datele de revizie periodica, defectiunile aparute/ nereguli sesizate în exploatarea autoutilitarei
Se asigura ca autoutilitara este prevazuta cu toate cele necesare conform legislatiei rutiere

CERINTE

O persoana dinamica, serioasa, punctuala, care sa onoreze comenzile clientilor (distributie comenzi) in Bucuresti si S.A.I.
-experienta in distributie (de preferat pe zonele mentionate) min. 1 an
-posesor permis categ BCE, experienta min. 2 ani
-rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv/comision

Obiectul principal de activitate este comertul cu ridicata al bauturilor, transportul fiind activitatea secundara a firmei.
Distribuim bere, vin,bauturi alcoolice, apa si sucuri.
Parcul auto cuprinde peste 20 de masini de distributie si cca 30 de turisme.