SOFER AUTOCAMION

TCE LOGISTICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura si raspunde de livrarea/colectarea de marfa conform procedurilor si regulilor stabilite;
- raspunde de preluarea marfii alocate de seful direct in vederea livrarii si a documentelor de insotire corespunzatoare(facturi, scrisori de transport, avize);
- verifica, la preluarea marfii, corespondenta coletelor existente cu cele inscrise in documentele de transport;
- titularul de post raspunde complet si solidar pentru gestiunea primita la preluarea marfii si semnarea scrisorilor de transport;
- pregateste traseul de parcurs, pe baza documentelor primite, cu respectarea regulilor interne la ordinea livrarilor;
- contacteaza, cu respectarea stricta a regulilor interne de relatii cu clientii, persoana de receptie de la firma client in vederea transferului de marfa;
- asigura si raspunde de incasarea contravalorii marfii sau serviciului de transport, ridicare instrumente de plata conform instructiunilor inscrise pe SDT;
- raspunde si asigura colectarea de marfa de la client conform indicatiilor primite de la dispecerat(locatii, cantitati, incasari, dispozitii de livrare);
- asigura preluarea de marfa pe baza borderoului sau scrisorii de transport;
- asigura si raspunde de predarea predarea marfii la expeditie pe baza borderoului si a scrisorii de transport.

CERINTE

- experienta de minim 1 an in aceeasi functie (sofer);
- cunoasterea autovehiculelor si modului de functionare al acestora;
- cunoasterea foarte buna a rutei alocate (distante, kilometrii, trasee);
- lucru dupa reguli si proceduri;
- cunoasterea documentelor manevrate(acte insotire marfa, instrumente de plata ridicate de la client, actele masinii);
- intocmire facturi si chitante;
- posesor carnet de conducere categorie B si C.

TCE LOGISTICA SRL, membru al RTC Holding, este liderul national in distributia interna prin curierat rapid si transport cargo, venind in intampinarea necesitatilor clientilor sai prin singura solutie completa din industria de logistica din Romania

TCE LOGISTICA SRL detine in momentul de fata cea mai extinsa retea de distributie, prin rute optimizate astfel incat sa putem asigura livrarea bunurilor clientilor nostril in 24 - 48h pe tot cuprinsul Romaniei. Platformele prezente in fiecare resedinta de judet si cele 250 de localitati in care suntem prezenti ridica nivelul calitatii serviciilor prestate la cotele cele mai inalte.