Sofer

SC RINGIER ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- R¿spunde de tirajul publica¿iei preluate spre difuzare
- Particip¿ la înc¿rcarea ¿i desc¿rcarea publica¿iilor, a retururilor
- Distribuie publicatiile pe baz¿ de aviz de înso¿ire sau factur¿ fiscal¿
- R¿spunde de corectitudinea verific¿rii retururilor primite de la societ¿¿ile de difuzare
- Marcheaz¿ cu vopsea retururile verificate înaite de predarea acestora c¿tre societatea de prelucrare a retururilor
- Completeaz¿ raportul de activitate din ziua respectiv¿ ¿i îl semneaz¿
- Informeaza directorul de distribu¿ie asupra oricaror modific¿ri în programul de apari¿ii.
- Foloseste corect mijloacele de transport (dube), anunta ¿eful de depozit dac¿ observ¿ nereguli în func¿ionarea ma¿inii.
- Particip¿ la ¿edin¿ele s¿pt¿mînale ale departamentului
- R¿spunde solicit¿rilor celorlalte divizii pentru transportul obiectelor de promovare de dimensiuni mai mari.

CERINTE

- Studii medii
- Carnet de conducere categoria B, experienta minim un an
- Cuno¿tin¿e primare MS Office – de preferin¿¿
- Rezistent la stres
- Organizat, flexibil, onest
- U¿urinta în comunicare
- Abilit¿¿i pentru munca în echip¿.
- Rezisten¿¿ la efort prelungit
- Capacitate de prioritizare

Ringier România is part of the Ringier group, the largest publishing group in Switzerland. The Ringier group is present in 12 countries and employs over 6800 people. Ringier publishes around 130 newspapers and magazines, produces around 20 TV programmes and operates 50 on-line platforms, as well as 11 print shops. In Romania, Ringier holds the leading position among media publishers, with over 15 newspapers and magazines, such as: Capital, Evenimentul zilei, Libertatea, ProSport, Compact, Bolero, Bravo, Bravo Girl, Lumea femeilor, Libertatea pentru femei, Unica, etc.