Social Media Specialist

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

AdeptHR este in cautarea unui(ei) Social Media Specialst pentru un start up project ce vizeaza recrutarea in sectorul medical.

Daca esti pasionat de marketing online si social media, vrem sa vedem cum imbini creativitatea, cunostintele si entuziasmul in rezolvarea unor task-uri precum:

• Gestionare social media dashboards (ex: Hootsuite);
• Generare continut canale social media, generare sugestii dezvoltare canale social media + planning zilnic ;
• Implementare continut vizual + text pentru campanii social media zilnice, menite sa imbunatateasca ROI, ROAS si alti KPI;
• Elaborare strategie graphic marketing pentru canalele social media;
• Elaborare campanii PR desfasurate prin canale social media;
• Realizare rapoarte saptamanale si lunare de dezvoltare;

CERINTE

Candidatul ideal:

• Este student(a) sau absolvent(a) a(l) Facultatii de Marketing/Comunicare/Jurnalism
• Poseda cunostinte de limba engleza nivel avansat -obligatoriu
• Este o persoana cu foarte bune abilitati organizatorice, da dovada de o buna gestionare a responsabilitatilor si a timpului: task-oriented, deadline-oriented;
• Este o persoana energica, cu o atitudine pozitiva si cu dorinta de a invata, serioasa, responsabila, punctuala, are disponibilitatea de-a se implica in proiecte diverse, da dovada de atentie la detalii, flexibilitate si are o buna capacitate de adaptare;
• Poseda cunostinte bune ale pachetului MS Office, Internet, are cunostinte junior /intermediary level de programe editare grafica (ex: Photoshop), cunostinte editare html, cunostinte gestionare platforme content management (ex: Wordpress);

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro