SITE MANAGER INSTALATII

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune urmarirea santierelor si asigurarea unei bune desfasurari a proiectelor contractate de catre companie (proiectele sunt executate in diferite orase din tara: Brasov, Constanta, Craiova,s.a.)
Supervizeaza lucrarile la care este numit;
Gestioneaza resursele materiale si umane puse la dispozitie de catre Project Manager;
Urmareste buna executie a lucrarii conform procedurilor stabilite de Project Manager;
Verifica situatiile de plata, rapoartele echipei de specialisti si documentatia tehnica;
Intocmeste si actualizeaza graficul de executie, elaboreaza proceduri;
Organizeaza si conduce sedintele periodice cu executantul si beneficiarul;
Urmareste rezolvarea completa si la termenele stabilite a tuturor actiunilor stabilite si intervine energic daca se constata intarzieri sau neconformitati;
Mentine legatura dintre partile implicate in managementul de proiect: Beneficiar/Client, Executant/Finantator si superior ierarhic.

CERINTE

Absolvent de studii superioare in domeniul Instalatiilor pentru constrcutii;
Cunostinte tehnice in instalatii pentru constructii, atat executie cat si proiectare;
Cunostinte avansate utilizare computer: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Autocad si Ms Project;
Cunostinte medii sau avansate de limba engleza; cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj;
Experienta in consultanta constituie un avantaj;
Abilitati de planificare, organizare si coordonare a activitatilor desfasurate;
Persoana foarte organizata, cu un spirit de observatie dezvoltat si orientare catre detalii;
Abilitati de relationare si comunicare, rabdare si toleranta la stres;
Initiativa, proactivitate, capacitatea de a-i stimula si motiva pe altii.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea acumularii unei experiente de calitate superioara in domeniu;
Colaborarea cu specialisti in domeniul managementului si al constructiilor.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)