Site Manager Constanța

VP-Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune urmărirea şantierului şi asigurarea unei bune desfăşurări a proiectului contractat de către companie.
• Supervizează lucrările.
• Verifică existenţa Autorizaţiei de Construire precum şi îndeplinirea condiţiilor legale privind încadrarea în termene.
• Verifică existenţa programului de faze determinante vizat de ISC.
• Gestionează resursele materiale şi umane puse la dispoziţie de către Project Manager.
• Urmăreşte buna execuţie a lucrării conform procedurilor stabilite de Project Manager.
• Verifică situaţiile de plată, rapoartele echipei de specialişti şi documentaţia tehnică.
• Verifică existenţa documentelor cu privire la calitatea produselor pentru construcţii.
• Întocmeşte şi actualizează graficul de execuţie, elaborează proceduri.
• Organizează şi conduce şedinţele periodice cu executantul şi beneficiarul.
• Urmăreşte rezolvarea completă şi la termenele stabilite a tuturor acţiunilor stabilite şi intervine energic dacă se constată întârzieri sau neconformităţi.
• Menţine legătura dintre părţile implicate în managementul de proiect: Beneficiar/Client, Executant/Finanţator şi superior ierarhic.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare în domeniul Construcţiilor sau Arhitecturii.
• Cunoştinţe tehnice în construcţii, atât execuţie cât şi proiectare.
• Cunoştinţe avansate utilizare computer: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Autocad şi Ms Project.
• Cunoştinţe medii sau avansate de limba engleză; cunoaşterea unei alte limbi străine constituie un avantaj.
• Experienţa în consultanţă constituie un avantaj.
• Abilităţi de planificare, organizare şi coordonare a activităţilor desfăşurate.
• Persoană foarte organizată, cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii.
• Abilităţi de relaţionare şi comunicare, răbdare şi toleranţă la stres.
• Iniţiativă, proactivitate, capacitatea de a-i stimula şi motiva pe alţii.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea unei colaborări pe termen lung.
• Posibilitatea acumulării unei experienţe de calitate superioară în domeniu.
• Colaborarea cu specialişti în domeniul managementului şi al construcţiilor.
• Asigurarea cazării şi decontarea transportului.

Actionand sub deviza "We build business", companiile din cadrul VP Holding activeaza pe piata in domenii importante si complexe precum: arhitectura, urbanism, inginerie, consultanta in obtinerea de fonduri nerabursabile, elaborare si implementare de sisteme de management al calitatii, management de proiecte, grafica 3D, 2D, contabilitate, imobiliare, intermedieri financiare, private banking, business brokerage, marketing, recrutare, ofertare (mai multe detalii pe www.vp-holding.ro).