SFA SYSTEM ADMINISTRATOR

MACROMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea, intretinerea sau implementarea unui sistem SFA si a bazei de date aferente acestuia;
- Monitorizarea interfetelor SFA - ERP si a sincronizarii datelor intre acestea;
- Suport pentru utilizatorii aplicatiei SFA, mobili si back - office;
- Monitorizarea zilnica a sistemului SFA;
- Remedierea erorilor sau problemelor aparute;
- Training pentru utilizatorii sistemului;
- Configurarea echipamentelor (terminale, imprimante);
- Analizeaza cerintele utilizatorilor si le implementeaza in sistemul SFA;
- Dezvolta rapoarte pe baza datelor din sistemul SFA;

CERINTE

- Experienta pe un post similar min. 2-3 ani;
- Absolvent studii superioare (Automatica, Cibernetica);
- Experienta in utlizarea si configurarea terminalelor mobile (Windows Mobile) si a imprimantelor mobile;
- Familiarizat cu XML, XSLT, XPath;
- Abilitati de a realiza interogari SQL pe baze de date relationale (Microsoft SQL Server);
- Abilitati de a realiza rapoarte folosind SQL Reporting Services, Crystal Reports, Microsoft Access;
- Cunostinte de baza comunicatii de date mobile si retele VPN;
- Experienta in utilizarea sau construirea de rapoarte din ERP Epicor Scala sau construirea de aplicatii OLAP folosind SQL Analysis Services constituie un plus;
- Cunostinte limba engleza;
- Abilitati de comunicare, lucrul in echipa.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv: bonuri de masa, card servicii medicale, acces la instruire, posibilitati de dezvoltare a carierei, mediu de lucru dinamic si profesionist.

Importanta companie nationala de import si distributie a alimentelor ce necesita temperatura controlata