Service Delivery Engineer

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie multinationala specializata in furnizarea de soluții nationale si internationale de tip cloud, colocare în data centere proprii din Bucuresti, transport de date, acces internet si servicii voce suntem in cautarea unui Service Delivery Engineer.

Responsabilitati:

- Analizarea, proiectarea si implementarea de solutii tehnice de comunicatii pentru clienti - voce, date, transport;

- Provizionarea si testarea resurselor necesare pentru instalarea solutiilor - echipamente, circuite;

- Confirgurarea echipamentelor si circuitelor ce deservesc serviciul ce urmeaza a fi implementat

- Urmarirea ca proiectele sa decurga conform planului agreat cu clientul si sa se respecte termenele

- Oferirea de suport departamentului de Network Operations Centrer pentru tichetele escalate;

- Deschidere spre a invata si lucra cu tehnologii noi.

CERINTE

- Experienta de minimum 2 ani intru ISP de talie medie/mica

- Cunostinte avansate de operare a echipamentelor: routere si switch-uri Cisco, routere Juniper

- Cunostinte despre:

Protocoale si tehnologii: STP, IP, MPLS VPN, RIP, IS-IS, MBGP, OSPF

Retele de telecomunicatii PDU/SDH - optional

Retele voce (ISDNm SIP, MGCP) - optional

Platforme de Cloud/Virtualizare

- Orientare spre solutii si clienti

- Lucrul in echipa si comunicare interpersonala

- Cunostinte de limba Engleza: nivel avansat

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro