SEO Specialist

S.C. Designlabs S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Un specialist in optimizarea pentru motoarele de cautare se ocupa de analiza sitului, a competitiei, de optimizarea paginilor web si promovarea acestora prin diverse medii online (pagini web, bloguri, forumuri) precum si de monitorizarea pozitionarii in SERP.

CERINTE

Candidatul ideal este o persoana responsabila, cu abilitati de lucru in echipa, spirit analitic dezvoltat si atentie la detalii.

- HTML/XHTML nivel mediu;
- Fundamente solide cu privire la modalitatile prin care motoarele de cautare indexeaza si evalueaza paginile web;
- Abilitatea de a analiza continutul unui site web, structura link-urilor, codul sursa, precum si de a face recomandari cu privire la schimbarile necesare;
- Abilitatea de a construi si a promova o retea de link-uri inbound, outbound precum si de a folosi unelte SEO;
- Seo copywriting in romana si engleza;
- Abilitatea de a optimiza elementele paginilor web.

Suntem in cautarea celor mai buni, pasionati de ceea ce fac.

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv, mediu dinamic, bonusuri per proiect.

Designlabs ofera o gama larga de servicii web incluzand web design si optimizare web, dezvoltarea de aplicatii web si altele.