SEO developer

Kondiment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea, optimizarea si inscrierea in motoarele de cautare a site-urilor partenere si/sau ale clientilor firmei,
- dezvoltare campanii de strategic link building/link exchange
- administrare si dezvoltare campanii pay-per-click
- activitati de monitorizare si mentenanta ;
- activitati de cercetare de noi metode si strategii de SEO ;
- crearea de rapoarte lunare de SEO ;
- crearea documentatiei explicative pentru serviciul de SEO ;
- activitati de cercetare algoritm de indexare pentru search execution
- relationarea cu departamentele de design si de integrare, pentru implementarea modificarilor

CERINTE

- experienta de minim 6 luni pe un post similar
- cunostinte de programare in limbajele HTML/CSS, javascript
- programare in PHP si mysql reprezinta un avantaj
- experienta in utilizarea unui tool de analiza trafic pe site-uri
- usurinta in utilizarea pachetului Office, Windows, Internet Explorer, Netscape, Mozzilla.
- cunostinte foarte bune de limba engleza
- persoana pro-activa, capabila sa lucreze in echipa si sa se incadreze in termenele stabilite

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv
- un mediu de lucru profesionist
- posibilitatea de a avansa profesional.

In 2001 dezvoltam primul sistem de management al continutului portalelor web din Romania, care a devenit lider de piata. Ne definim ca integrator de solutii eBusiness, avand o viziune integrata asupra pietei de servicii interactive. Cu o echipa profesionista si entuziasta realizam solutii inovatoare pentru succesul clientilor in noua e-conomie.