Senior Webdeveloper

Apropo Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza cod HTML, CSS valid si optimizat pentru diverse browsere;
- Respecta termenele stabilite si specificatiile tehnice primite de la clientii interni.

CERINTE

- un senior cu experienta de minim 3 ani in realizare de cod xHTML/CSS;
- cunostinte solide legate de semantica si contextualitate;
- optimizare cross-browser;
- SEO is a must;
- cunostinte de baza in utilizarea plugin-urilor jQuery;
- deschis la noi modalitati de dezvoltare a codului, standardizare.

Trebuie sa stii ca suntem o echipa tanara si dinamica, care apreciaza seriozitatea, capacitatea de auto-organizare, flexibilitatea si adaptabilitatea (sunt necesare in interactiunea cu colegii din departamentele de Design si Programare) si daca te-am convins, atunci asteptam CV-ul si portofoliul tau, in care sa ne detaliezi cele mai bune 2 proiecte ale tale.

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a lucra intr-o companie dinamica din industria de internet din Romania
- Salariu motivant.

Apropo Media actioneaza pe piata de publicitate online in dubla calitate: publisher online, lansand sau relansand proiecte proprii sau extensii online ale brand-urilor Publimedia si broker de publicitate online, cu un portofoliu de 30 de site-uri, ce acopera cele mai importante segmente de public.