Senior Web Developer $800+

Soft Dreams

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va fi o persona deosebit de inteligenta si matura, imaginativa, cu experienta si cu dorinta de performata. Cautam oameni care se pot integra cu restul echipei (in unul din punctele noastre de lucru: Bucuresti sau Cluj Napoca).

CERINTE

Obligatorii:
- Experienta demonstrata in conceperea si dezvoltarea aplicatiilor web.
- Cunostiinte avansate de PHP, SQL, XML, (X)HTML si CSS
- Cunostiinte medii (cel putin) de JavaScript
- Un simt deosebit de bine dezvoltat pentru arhitectura software, algoritmica si utilizabilitate
- Cunoasterea limbii engleze.

Reprezinta un avantaj:
- Cunostiinte de marketing si usurinta in redactarea textelor tehnice si de prezentare
- Cunosterea sistemelor e-commerce din Romania si SUA (preferabil pe platforma osCommerce sau creLoaded)
- Orice alta experienta in programare folosind tehnologii main-stream
- Administrare masini/retele Linux

BENEFICII OFERITE

- Un pachet salarial motivant de minim $800 precum si bonusuri pentru over-time
- Masa de pranz
- Posibilitatea de transpunere in practica a propriilor idei, insotita de o motivatie suplimentara considerabila
- Program flexibil si lucru intr-un mediu destins
- Posibilitatea de avansare si formare profesionala in cadrul oricarui departament: iti dam posibilitatea, chiar si intr-un termen scurt, de a ajunge intr-o pozitie de conducere.
- Activitati de Team-building organizate de conducerea companiei.

Soft Dreams este compania care apreciaza si isi motiveaza pe masura intreg personalul. Tot timpul avem ceva nou pe rol, de la SEO si simple prezente web pana la aplicatii complexe distribuite in retele si tie iti cerem doar imaginatie si seriozitate; de motivatie ne ocupam noi.
Pe baza solutiilor dezvoltate de echipa noastra ruleaza agentii multinationale de turism, platforme de comert electronic, sisteme collaborative pentru comunitati, spideri si motoare de cautare.