SENIOR TRADE MARKETING

SC SENSIBLU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se asigura de implementarea corecta si in timp a: campaniilor generice; promotiilor dedicate; ofertelor speciale;
- Se asigura ca Trade Calendarul/informarea cu privire la promotiile /campaniile lunare/ trimestriale a ofertelor speciale s-au comunicat in timp util in locatii si s-au implementat conform cerintelor.
- Se asigura semnalizarea corecta a: campaniilor generice; promotiilor dedicate si ofertelor speciale;
- Intervine cu actiuni de corectare a semnalizarii in cazul in care aceasta nu s-a implementat conform specificatiilor Trade Marketing;
- Mentine legatura si interactioneaza cu celelalte departamente din cadrul companiei si orice alt departament a carui implicare este necesara in vederea atingerii comune a obiectivelor strategice.
- Participa si se implica in deschiderea de noi farmacii; concepe si implementeaza promotii si materiale promotionale specifice acestei activitati;
- Propune planuri tactice de marketing (lansari de farmacii noi, farmacii cu probleme,etc) prin crearea si implementarea de promotii locale.

CERINTE

- Experienta pe un post similar minim 1 an - reprezinta avanataj;
- Studii superioare finalizate (Facultatea de Marketing - reprezinta avantaj);
- Cunostinte de operare PC - nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
- Permis categoria B;
- Disponibilitate la deplasari.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma (unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).