Senior Software Tester

Tradeville

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta si executa planurile de teste automate/manuale pentru verificarea si optimizarea produselor software;
- dezvolta si executa teste de incarcare;
- creaza si executa manual test case-uri pentru aplicatiile testate;
- stabileste si mentine configuratiile si mediile de testare;
- documenteaza si raporteaza problemele intalnite; colaboreaza cu echipa de dezvoltare in rezolvarea acestora;
- defineste si executa proceduri de masurare a eficientei testarii utilizand metode cum ar fi analiza acoperirii codului.

CERINTE

- absolvent facultate tehnica;
- experienta de testare: minim 2 ani in testarea de aplicatii web-based, sisteme de backend, site-uri de prezentare, aplicatii desktop;
- experienta de testare automata: minim 1 an - cunostinte foarte bune a cel putin unui program de testare automata;
- experienta in realizarea de teste de performanta;
- cunostinte medii de MS SQL Server, C#;
- intelegere foarte buna a metodologiilor si procedurilor de testare;
- abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- abilitati analitice;
- cunoasterea limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

- pachet atractiv, in functie de performanta;
- oportunitatea de a lucra intr-o firma dinamica, intr-un business dinamic, alaturi de profesionisti;
- posibilitati de dezvoltare.

Tradeville este noul nivel Vanguard, companie de brokeraj in spatele careia stau 14 ani de expertiza bursiera, inovatie tehnologica, transparenta si permanenta comunicare cu clientii, concretizate prin leadership in tranzactionarea on-line pe bursele romanesti.

Suntem o organizatie dinamica formata din tineri pasionati de piata de capital: de la brokeri, analisti, traderi sau dezvoltatori software de platforme de tranzactionare pana la experti in marketing, vanzari, contabilitate sau resurse umane.

Credem ca dezvoltarea business-ului se face in acelasi timp cu dezvoltarea personala si profesionala a angajatilor nostri. De aceea oferim programe de educare, calificare si leadership, menite sa-i ajute pe cei care fac parte din echipa sa ofere la randul lor servicii performante clientilor. Incurajam ideile inovatoare si promovam asumarea responsabilitatii proiectelor si sarcinilor.

Lucrand la Tradeville esti parte dintr-o companie care este in continua crestere si schimbare.

Daca doresti o oportunitate pentru a-ti dezvolta cariera, intr-o piata dinamica si in cadrul uneia dintre cele mai inovatoare companii, lider in tranzactionarea bursiera online, atunci Tradeville este compania potrivita. Alatura-te echipei Tradeville si ai posibilitatea de a aprofunda si dobandi noi cunostinte si abilitati.

Pentru mai multe detalii va rugam accesati www.tradeville.eu