Senior Software Developer, Team Leader

BrainSpotting S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Team Leader: va coordona tehnic cit si participa la dezvoltarea si mentenanta proiectelor software conform specificatiilor.
Senior Programmer: va avea ca responsabilitate dezvoltarea si mentenanta unor module sau proiecte de dificultate medie/mare.

CERINTE

1. Cunostiinte necesare: C++ si C# sau C++ si Java. Puncte in plus pentru programarea site-urilor de web in (ASP.NET sau Java) si experienta SQL Server.
2. Minim 2 ani de experienta relevanta.
3. Constituie avantaje:
- experienta in design OOP;
- experienta in programare de sistem;
- experienta in proiectare GUI;
- experienta in detaliile de implementare ale protocoalelor de retea;
- proiecte de outsourcing sau vindute personal;
- cultura tehnica: alte limbaje de programare cunoscute (programare web, baze de date, protocoale, etc).

BENEFICII OFERITE

-proiecte interesante, in avantgarda tehnologiei VoIP;
- orar flexibil;
- salariu competitiv;
- bonusuri proportionale cu vanzarile produsului.

DESCRIEREA FIRMEI

IT&C Recruitment and Selection
Clientul nostru este o companie romaneasca de software, cu o gama importanta de produse de telefonie IP si clienti in USA, Marea Britanie, India, Mexic, Egipt, Olanda, Romania, etc.