Senior Software Developer/System Engineer

CN Loteria Romana SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Accepta provocarea de a participa la un proiect unic in Romania dezvoltat de C.N. Loteria Romana!

Ai experienta necesara (minim 5 ani) si vrei sa te implici de la inceput in toate etapele de analiza, proiectare si implementare?
Te asteptam in echipa noastra ca:

1. Programator sistem informatic (Dezvoltator software C/Java)
2. Inginer de sistem software (Inginer de sistem)

Cerinte specifice:

Cunoastere limbaj C/C++ la nivel mediu-avansat;
Programare C/C++ pe platforma Unix/Linux, utilizare mecanisme IPC Unix/Linux;
Tehnologii programare Java, Java EE, Java IDE si lucru cu framework-uri (Spring, Hibernate);
Cunostinte protocoale TCP/IP, comunicatie prin socketi, SQL, algoritmi de criptare;
Experienta in programare IDE, dezvoltare GUI;

Experienta in analiza performantelor si arhitectura sistemelor;
Experienta in designul, implementarea si configurarea retelelor;
Cunostinte instalare si configurare/administrare servere Unix in cluster;
Cunostinte partajare resurse hardware in Unix;
Experienta scripturi shell Unix, operatii backup/restore;
Cunostinte solide privind cunoasterea protocoalelor TCP/IP;
Cunostinte solide privind arhitectura client/server;
Cunostinte configurare routere, switch-uri, firewall CISCO, implementare si gestionare politici de securitate;

CERINTE

Descrierea detaliata a posturilor, atributiilor si cerintelor le gasesti la adresa noastra:

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica, ce apreciaza initiativa si creativitatea, un salariu competitiv, la nivelul pietei de IT din Romania ?i un mediu de lucru prietenos, intr-o locatie centrala, te asteptăm să ni te alături, trimitand CV-ul la adresa de e-mail: cariera@loto.ro!

Loteria Romana este una din institutiile cu traditie ale societatii romanesti, fiind infiintata in anul 1906.

In prezent, C.N. "Loteria Romana"S.A. organizeaza si exploateaza, in calitate de unic organizator, pe intreg teritoriul tarii, conform O.U.G. nr.77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc, jocuri loto si pariuri mutuale, astfel cum sunt definite la art.10 alin. (1) din ordonanta la care am facut referire.