Senior Software Consultant Germania

Inatech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Veti lucra in cadrul unei echipe internationale, posibil la sediul clientului, in Germania.
Veti dezvolta aplicatii folosind ultimele tehnologii .Net (ex. ASP.net AJAX). Principalul limbaj de programare: C#.
Veti avea nevoie de cunostinte solide de programare orientata obiect.
Atitudinea profesionista si calitatea muncii va fi foarte apreciata si va asigura cresterea valorii companiei si a dumneavoastra.

CERINTE

- este absolvent de o facultate cu profil tehnic (ex. Informatica, Politehnica, Matematica...) dar nu numai.
- poseda cunostinte solide de programare OOP - aplicata in limbaje ca: C#, C++, Java.
- are cunostinte de baze de date: + limbajul SQL
- este fluent in limba engleza, limba germana constituie un plus.
- poseda cunostinte generale despre sistemele de operare uzuale, cunostinte de networking, TCP/IP
Optional:
- experienta cu tool-urile de dezvoltare: IDE (ex. Visual Studio, Eclipse, Netbeans)
- experienta cu un sistem de source control (ex. CVS, ClearCase, SVN)
- descrierea unor proiecte concrete la care candidatul a lucrat: (ex. descriere, link, online demo). Proiecte realizate pe durata studiilor sunt apreciate.

BENEFICII OFERITE

- job permanent / sau pe durata limitata de timp (dupa dorinta)
- salariu foarte atractiv
- suport logistic pe durata deplasarilor in strainatate la clienti
- posibilitatea de a lucra in proiecte cu un nivel tehnic foarte ridicat, in companii de renume.

Inatech este o companie cu o vasta experienta in consultanta IT avand principalele domenii de activitate: embedded software and real time applications, networking applications, web servers si web design. Clientii Inatech sunt companii medii si mari de pe piata germana, care au nevoie de dezvoltatori software pentru proiecte cu o perioada limitata de timp (ex. 6 luni).