Senior Security Product Implementation Engineer

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sprijinirea echipei de vanzari si a partenerilor in problemele tehnice aferente produselor si solutiilor software de securitate dezvoltate si in crearea ofertelor tehnice
- Proiectarea de solutii tehnice bazate pe produsele software proprii si/sau alte produse de securitate
- Proiectarea si sustinerea de cursuri de securitate informatica
- Proiectarea si sustinerea de cursuri de training pentru produsele software de securitate
- Implementarea si configurarea produselor de securitate software la client, conform solutiei tehnice stabilite

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
-Cunostinte solide de sistem de operare Windows 2000/2003 Server si Linux
- 2 ani experienta in proiectare si implementare solutii Microsoft cu urmatoarele obiective: securitate (PKI, smartcard, IPsec), administrare (integrare Active Directory cu aplicatii) si/sau administrare de sisteme informatice complexe bazate pe solutii Microsoft si Linux
- Cunostinte solide de configurare/administrare SO Linux
- Experienta in proiectare si implementare de solutii tehnice la clienti
- Abilitari de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- Abilitari de comunicare cu clientii (la nivel tehnic)
-Experienta in implementare produse PKI
- Limba engleza ¿ nivel avansat
- Cunostinte configurare/administrare dispozitive de retea ¿ constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.