SENIOR SALES & TECHNICAL ENGINEER (Inginer Senior, ofertare si tehnic)

SC TEMA ENERGY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
- intocmire de oferte tehnico – economice pentru echipamente de electroalimentare, centre de date, lucrari electrice, service echipamente si altele.
- propunerea solutiilor tehnice potrivite nevoilor clientului, in concordanta cu produsele importate de firma noastra, si implementarea corecta a acestora
- project management: coordonare si supervizare lucrari si echipe pe proiectele alocate
- intocmire documente aferente proiectelor alocate (rapoarte/situatii de lucrari, oferte, analize, devize etc)
- intocmirea listelor de achizitii pentru proiectele alocate si supervizarea achizitiilor si livrarilor
- relatia cu producatorii, furnizorii si clientii companiei pentru intocmirea de oferte de vanzari si pentru comenzi, livrari, instalari
- relatia cu clientii alocati: intocmire de oferte, informare tehnica si economica, selectia de solutii tehnice, proiectare solutii electrice, evidenta ofertelor/proiectelor alocate, urmarirea implementarii lucrarilor si contractelor.
- consultant tehnica si proiectare pentru lucrari si echipamente
- disponibilitate program prelungit, in functie de necesitate

CERINTE

Candidatul ideal :

- Minim 3 ani experienta in domeniile electric si mecanic
- Experienta in intocmirea si sustinerea de oferte tehnice si comerciale
- Experienta coordonare lucrari electrice, instalare si service generatoare, UPS, redresori si alte echipamente electrice;
- Absolvent Universitatea Politehnica (sau de Constructii)
- Autorizare ANRE categoria IIA si IIB - avantaj
- Capacitatea de a lucra in conditii de sarcini multiple in regim de prioritizare
- Experienta tehnica in executie si proiectare de echipamente si instalatii electrice – avantaj
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu – avansat
- Pachet office, Internet, AutoCad nivel avansat
- Carnet de conducere categoria B
- Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, abilitati de relatii cu clientii;
- Seriozitate, implicare, lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Beneficii :
- pachet salarial motivant cu carte de munca;
- specializare si cursuri de pregatire superioara in Romania si in strainatate;
- autoturism de serviciu;
- telefon mobil;
- laptop;

Tema Energy este unul dintre cei mai cunoscuti integratori romani de Data Centere si Sisteme de Power Supply: instalatii electrice complete, sistem de alimentare electrica de rezerva de tip Generator-UPS-baterii, climatizare profesionala, pardoseala flotanta, sisteme detectie si stingere incendii, acces control, infrastructura IT, etc.

Infiintata in 2002, Tema Energy este o companie romaneasca specializata in solutiile de putere alternativa – Generatoare diesel, UPS, Baterii, Redresori si alte astfel de echipamente.

Compania ofera servicii si solutii complete clientilor sai: consultanta, proiectare, service, intretinere, inchirieri de echipamente.

Printre cei mai cunoscuti clienti care au incredere in expertiza, echipamentele si serviciile companiei noastre se numara Vodafone, Star Transmission – Daimler, GTS Telecom, Bancpost, Romtelecom, UTI, CitiBank, Coca Cola sau UPC.