Senior Sales Representative

ROHE ROMANIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti ;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale acesteia ;
- furnizarea de informatii referitoare la comportamentul si oferta concurentei asa cum reies din piata;
- furnizarea de informatii referitoare la evolutia clientilor;
- urmarirea si asigurarea realizarii planului de vanzari asumat;
- identificarea de noi oportunitati de afaceri;
- identificarea si comunicarea informatiilor necesare intocmirii ofertelor conform solicitarilor clientilor;
- deruleaza procesul de negociere in limita mandatului alocat .

CERINTE

Candidatul pe care ni-l dorim poseda:
- Diploma in studii tehnice de lunga durata;
- Experienta de minim 3 ani in vanzare produse industriale / solutii tehnice
- Abilitate de intelegere si prezentare a aspectelor tehnice ale produselor din portofoiu;
- Abilitatea de a intelege, evalua si comunica aspectele tehnice prezentate de catre client;
- Abilitati de comunicare / prezentare;
- Identifica potentiale surse de conflict si deruleaza actiuni in vederea solutionarii acestora;
- Capacitate de lucru in echipa, stabileste usor relatii de colaborare;
- Orientare pe rezultat, capacitate de planificare, organizare, monitorizare, independenta;
- Abilitate de a identifica si impartasi bune practici si lectii invatate;
- Disponibilitate de deplasare in tara.

BENEFICII OFERITE

Rohé Romania ofera un mediu de lucru dinamic si flexibil, pachet salarial si de crestere profesionala competitiv corelat cu managementul performantei.

Rohé Romania SRL este parte a grupului francez Tokheim si activeaza de 20 ani pe piata serviciilor destinate distribuitorilor de produse petroliere prin intermediul sediului din Bucuresti si a punctelor de lucru din Oradea, Iasi, Deva, Timisoara, Arad, Craiova, Pitesti.