SENIOR SALES ENGINEER

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

- se ocupa de o gama specifica a companiei, coordonand atat activitatea distribuitorilor din Bucuresti cat si din tara;
- identificarea de potentiali clienti si proiecte si urmarirea acestora;
- urmareste lantul economic din cadrul unui proiect:
- asumarea responsabilitatii totale a ofertelor facute in zona sa ;
- bun cunoscator al pietei de profil: monitorizarea concurentei, repartitia pietei, actiuni comerciale etc
- transmiterea catre Departamentul Marketing a informatiilor comerciale la zi si updatarea saptamanala a bazei de date interne
- propunerea de solutii de ameliorare a activitatii companiei.

CERINTE

- Studii superioare de Electronica, Inginerie sau Economice;
- Experienta anterioara minim 3 ani pe un post similar;
- Bune cunoastere a pietei echipamentelor electrice;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Carnet de conducere categoria B.

Profil comportamental:
- Persoana dinamica, riguroasa;
- Spirit comercial dezvoltat;
- Foarte bune abilitati de persuasiune;
- Sales-oriented.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, comision;
- Masina, telefon mobil, laptop, training (in tara si in strainatate).

In prezent, Pluri Consultants iti ofera oportunitatea de a evolua in cariera si de a lucra in echipa de profesionisti a unuia dintre clientii sai, lider mondial in domeniul aparatajului electric de joasa tensiune.