Senior Researcher- Mystery Shopping si cercetare cantitativa si calitativa

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare este parte a unui grup de firme, lider pe piata de Mistery Shopping din Romania, din 2008. Misiunea grupului este intelegerea nevoilor clientului, implicarea alaturi de el si generarea constanta de rezultate vizibile.
Succesul strategiei lor consta in concentrarea pe retail si servicii, in acest sens au dezvoltat pana in acest moment parteneriate puternice cu companii importante din aceste domenii de activitate.

Responsabilitati:

Intelege si preia structura proiectului de la client sau de la Departamentul de Vanzare;
Propune modul de implementare al proiectului (selectie shopperi, planificare vizite, etc.);
Asigura implementarea proiectului (mission brief, training, comunicare in teren, colectare rapoarte, editare/corectare rapoarte, executive summary,etc.)
Coordoneaza si supervizeaza activitatea unei echipe de aproximativ 9 persoane: project manageri, editori/corectori date (total 5-6 persoane), asistent recrutare shopper;
prezentarea rapoartelor de cercetare catre client, pastrarea legaturii cu acesta pe tot parcursul derularii proiectului;
proiectarea si planificarea proiectelor de cercetare in functie de necesitatile clientului;
raporteaza in permanenta catre conducere statusul proiectului/proiectelor.

CERINTE

Absolvent de studii superioare;
Cursuri specializate in cercetare de piata- constituie avantaj;
Experinta de minim 3 ani pe o pozitie de Senior Researcher;
Experienta diversa si relevanta in cercetare de piata calitativa/canditativa, pentru clienti importanti (colaborarile cu companii multinationale reprezinta un plus);
Coordonarea unor studii relevante si de amploare de tip-Mystery Shopping;
persoana organizata, metodica cu initiativa;
abilitati de coordonare si relationare;
persoana usor adaptabila.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

Posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul companiei;
salariu fix+bonusuri/proiect finalizat.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.