SENIOR RECRUITER

Field Insights

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza, coordoneaza si desfasoara programul si strategia de recrutare - selectie a resurselor umane, dar si integrarea noului angajat in firma, impreuna cu colegii din departamentul de resurse umane si manageri din firma interesati de angajarea de personal nou.

RESPONSABILITATI:
- identifica mediile, canalele dar si metodele ce vor contribui la desfasurarea procesului de recrutare-selectie, concepe si publica anunturile pentru angajare;
- desfasoara si participa la programul de intervieu al candidatiilor selectati (evaluarea-recrutarea si selectia candidatilor);
- desfasoara si executa studiul de piata al fortei de munca pentru domeniul de activitate specific firmei, culege informatii necesare imbunatatirii calitatii procesului de selectie-recrutare;
- impreuna cu HRM participa la desfasurarea in bune conditii a activitatii Dep. Resurse Umane;
- creeaza continutul materialului necesar procesului de recrutare-selectie (chestionare, teste, creeaza profilul psihologic, etc.);
- impreuna cu sefii de departamente creeaza fisele de post, precum si fisele profil al pozitiilor de angajat;
- asigura activitatile de administrare de personal, evaluarea performantelor, de implementare a politicilor de resurse umane.

CERINTE

Studii: superioare, de preferat psihologie,sociologie
- experienta min. 1 an in procesul de recrutare-selectie
- limba engleza nivel avansat - avantaj
- capacitate de a lucra in conditii de stres si de a respecta deadline-uri;
- capacitate de planificare si coordonare a activitatii;
- spirit de negociere si persuasiune;
- atitudine proactiva;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- lucru intr-o echipa tanara si dinamica

Field Insights este o agentie de cercetare de piata, la nivel national lansata in anul 2002, specializata in servicii de field si procesare de date.