SENIOR RECRUITER

International Service Group Personnel Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana care va ocupa postul Senior Recrutor va avea urmatoarele responsabilitati, care nu sunt limitative:

Identifica nevoile de resurse umane din companie;
Intocmeste impreuna cu compania colaboratoare de resurse umane „job profile”;
Realizeaza procesul de recrutare si selectie atat individual cat si in colaborare cu companiile de consultanta in resurse umane cu care compania colaboreaza;
Gestioneaza baza de date cu candidatii;
Planifica interviurile de selectie;
Realizeaza sau gestioneaza lista scurta cu candidatii selectati;
Tine legatura cu candidatii propusi pe lista scurta si planifica procesul de selectie pana la decizia de angajare;
Realizeaza exit interviuri;
Planifica si organizeaza evenimentele interne ce tin de resursele umane.

CERINTE

Studii superioare (sociologie,psihologie);
Experienta minima 3 ani intr-o pozitie similara (recruter/ specialist/ consultant HR);
Persoana sociabila, proactiva, orientare spre rezultate, calitate, ordonata, cu bune abilitati de gestionare a timpului si de valorificare a resurselor.
Abilitati operare PC( Microsoft Office, Outlook, Internet);
Limba engleza-nivel avansat (scris, citit, vorbit);

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.