Senior Recruiter

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interactioneaza cu clientii (HRBP si/sau Manager care soliciteaza recrutarea) pentru a intelege nevoile de recrutare si mentine contactul cu acestia pe intreaga durata a procesului de recrutare
Desfasoara activitati de cautare de personal (sourcing):
− Defineste cea mai potrivita strategie de cautare de candidati pentru o functie anume, in colaborare cu clientii (Manager si/sau HRBP)
− Desfasoara activitati de cautare prin diverse canale – interne si externe, dupa caz (de exemplu headhunting, daca este cazul, postarea de anunturi de angajare...)
Analizeaza candidaturile/CV-urile si identifica cei mai potriviti candidati
Realizeaza interviuri prin telefon pentru preselecti si evaluarea competentelor comportamentale
Comunica raspunsurile negative candidatilor, dupa caz
Asigura feedback pentru clientii interni privind candidatii aflati pe lista scurta, asigurandu-se ca toate informatiile relevante sunt inregistrate in sistemele/instrumentele de recrutare
Planifica interviurile cu managerii si colecteaza feedback de la intervievatori
Efectueaza verificari de referinte si de pre-angajare, daca este cazul
Comunica verbal oferta candidatilor, pe baza informatiilor primite de la clientii interni (HRBP si/sau Manager)
Asista activitatile din cadrul procesului de integrare a noilor angajati
Introduce date pentru functiile gestionate in sistemele / aplicatiile de recrutare
Comunica statusul procesului catre candidati, clienti interni sau alte parti interesate, dupa caz
Pastreaza legatura cu partile externe implicate in procesul de recrutare (de exemplu agentiile de recrutare, daca este cazul)
Gestioneaza intrebarile/solicitarile mai complexe referitoare la recrutare, care au fost escaladate de Contact Center RU, dupa caz
Colaboreaza cu alte echipe/persoane din organizatia CSS RU, daca este nevoie, pentru a asigura livrarea la timp si de buna calitate a serviciilor complete (de exemplu: Contact Center pentru intrebari, echipele de gestiunea datelor pentru predare de la recrutare la angajare)
Poate desfasura activitati de recrutare si pentru pozitii de junior/mai putin complexe, in functie de volum de lucru existent

CERINTE

Minim 4 ani experienta in recrutare, inclusiv in recrutarea pentru posturile de conducere
Limba Engleza – nivel avansat
Limba Franceza – nivel avansat – (este considerat un avantaj )
Educatia: Studii universitare finalizate
Abilitati de comunicare;
Orientare catre client si rezultate;
Abilitati de persuasiune si negociere;
Atentie la detalii;
Abilitatea de a lucra in echipa
O buna capacitate de organizare si prioritizare;
Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca pe perioada determinata;
Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionisti.
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.