Senior QA Engineer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul nostru coleg va fi responsabil de verificarea si asigurarea calitatii produsului software pe care va fi dedicat.

- analiza cerintelor si specificatiilor tehnice;
- crearea, scrierea si implementarea de specificatii tehnice;
- realizarea test planurilor si test case-urilor;
- dezvoltarea si rularea de scripuri pentru realizarea testarii automatizate;
- realizarea testarii manuale;
- raportarea rezultatelor obtinute si realizarea documentatiei tehnice finale;
- asigurarea livrarii produsul final la standardele de calitate stabilite.

CERINTE

- minim 3 ani de experienta in domeniul dezvoltarii si testarii software;
- cunoasterea de metodologii si tehnici de testare software;
- cunostinte bune despre Software Development Life Cycle;
- bune cunostinte de networking (aplicatii client-server, protocoale de retea, proxies, etc);
- capacitate de a lucra in proiecte multiple si de a respecta termenele limita;
- capacitatea de a lucra independent si organizat;
- bune cunostinte de lucru in medii Windows si Linux;
- cunostinte si experienta de lucru cu limbaje de scripting;
- cunostinte de limba Engleza la nivel avansat (scris/citit/vorbit);

BENEFICII OFERITE

- mediu tanar de lucru;
- participare la traininguri tehnice si de soft-skills;
- pachet financiar competitiv;