Senior Programmer : IMSAT Groupe SNEF

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Sefului de departament si nu are persoane in subordine.

In stransa legatura cu managerul departamentului de dezvoltare software, veti participa la realizarea unor programe cu mare valoare adaugata, in cadrul proiectului nostru de inlocuire a sistemului ERP existent. Veti interveni in dezvoltarea de aplicatii in medii de lucru precum Java, J2EE, UML si WEB.
Daca aveti o foarte buna pregatire informatica si beneficiati de o experienta de cel putin 3-4 ani in OOP cu Java si J2EE, va asteptam in echipa noastra

CERINTE

Studii superioare de specialitate finalizate; preferabil Matematica, sectia Informatica sau Automatica
- Minim 3-4 ani de experienta in conceptie si programare obiect cu Java, JSF, J.Unit, Framework, Eclipse, Jboss sau J2EE server
- Capacitate de analiza si sinteza, rigurozitate
- Aten?ie, perspicacitate, con?tiinciozitate, spirit de ini?iativ?.
- Limba franceza cel putin la nivel mediu
- Cunostintele de EJB, Hibernate, Ajax, XML, UML, Design Patterns reprezinta un avantaj.
- Buna cunoastere a limbii engleze.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, mediu de lucru profesionist, expunere internationala,asigurare de viata, posibilitati de dezvoltare a carierei, etc.

Sunt aplicabile CV-urile in Franceza si Engleza.
Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale