SENIOR PROGRAMATOR

E-P. Key Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitate majora

Designul si dezvoltarea de aplicatii pentru proiecte oferite companiilor cu care firma se afla in parteneriat.

CERINTE

Cerinte profesionale

Absolvent universitate profil tehnic
Experienta minim 2 ani in domeniul programarii

Abilitati

Cunostinte aprofundate si experienta pe proiecte care au necesitat utilizarea limbajelor:
- C, (un plus- EMBEDDED C), C++
- HTML, PHP, XML
- RDBMS (un plus ¿ SQL)

Cunostinte aprofundate si abilitati in utilizarea de protocoale de comunicatii:
- TCP/IP
- X28+DLE
- ASCII
- GSM
- GPRS
- PPP

Engleza ¿ nivel avansat

Cerinte optionale

Poate reprezenta un avantaj experienta pe diferite proiecte in domeniile: telecomunicatii, EFT-POS, ATM, ECR, precum si cunoasterea: ISO 8583, aplicatii client server, conversii de format de date: ASCII-HEX.

Cerinte personale

Capacitate de analiza de detaliu si de operare, meticulozitate, spirit de observatie, intuitie, perspicacitate.
Atentie concentrata si distributiva.
Perseverenta si determinare in identificarea de solutii alternative si in finalizarea proiectelor.
Capacitate de adaptare rapida la situatii si de respectare a unor termene limita.
Capacitatea de a evalua, lua decizii si asuma responsabilitati.
Pasiune reala pentru programare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv, telefon si bonusuri in acord cu performanta sustinuta.

Numai candidatii eligibili vor fi contactati pentru interviu.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

Firma de consultanta in domeniile: resurse umane, management, psihologie organizationala si IT.