SENIOR PRODUCT MANAGER IT ( HARDWARE SI COMPONENTE )

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- alcatuirea si administrarea sortimentului pe profile/categorii/subcategorii;
- listarea de noi articole si alcatuirea comenzilor;
- informare de produs catre Departamentul Vanzari;
- negocierea termenilor contractuali cu furnizorii si incheierea contractelor, alegerea sortimentului si serviciilor, negociere promotii;
- alcatuirea si gestionarea promotiilor ( media, cataloage de oferta, etc.);
- efectuarea vizitei periodice la magazine;
- participarea la dealer meetings sau alte actiuni organizate de furnizori

CERINTE

Foarte buna cunoastre a pietei IT ( hardware si componente ) precum si a furnizorilor;
Experienta de minim doi ani in achizitii;
Abilitati de negociere si comunicare;
Experienta in mediul retail;
Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv
Bonusuri de performanta acordate trimestrial

Clientul nostru este o companie lider de piata in domeniul retail ( electronice, electrocasnice, IT si telecom ), ce are o retea extinsa de magazine la nivel national. Avand in vedere planurile de extindere pe termen mediu si lung ale acestei companii, suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Senior Product Manager