Senior PHP Developer- for complex web apps

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania ofera un mediu de lucru competitiv.
Detine o experienta pe piata IT de mai bine de 10 ani, dezvolta servicii complexe de securitate, backup pentru desktop , mobile si aplicatii complexe web pentru suportul produselor software dezvoltate intern.

Pachetul financiar este motivant si se va discuta in functie de nivelul profesional (discutabil + 1500 eur)

Clientul este deschis sa incheie contract de munca sau contract prestari servicii perioada nedeterminata. programul este flexibil, 8h/zi, L-v.

Proiecte de dimensiuni MARI- PORTALURI:
Dezvoltare website suport intern cu tools pentru sistem.
Dezvoltare aplicatii online ce ofera suport produselor software dezvoltate de firma;
Dezvoltare website parteneri pt management de produse;
Dezvoltare module webapps pentru produsele software ale companiei (mobile & desktop complex apps);
Dezvoltare online Shop site.

CERINTE

Candidatul ideal:
Cautam o persoana cu experienta solida in dezvoltare web (PHP).
Minim 5 ani experienta in dezvoltare web/PHP, intr-un proiect de dimensiuni mari (portaluri) – constituie avantaj.

Cunoasterea in profunzime a urmatoarelor tehnologii: PHP, MySQL, HTML / CSS, JavaScript.
Cunstinte OOP (experienta care implica folosirea claselor constituie un avantaj).
Experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management / subversioning).
Experienta MVC.
Limba engleza nivel mediu/bun (scris, vorbit).
Fire analitica, comunicativa, usor adaptabila.
Motivare, dorinta de a progresa
Stil de programare curat, organizat, cu codul comentat
Seriozitate
Capacitate de lucru in echipa.
Un mediu in care veti putea progresa professional.

BENEFICII OFERITE

- dezvoltare profesionala- implicare in proiecte challenging;
- mediu de lucru placut, profesionist;
- pachet financiar motivant;
- asgurare medicala privata;
- bonuri de masa.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.