SENIOR NETWORK ADMINISTRATOR

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea serverelor Active Directory si a aplicatiilor pe care acestea le deservesc
- administrarea serverelor Lotus Domino si a aplicatiilor dezvoltate pe aceasta platforma
- dezvoltarea unei infrastructuri operationale sigure si performante care sa asigure respectarea SLA-urilor negociate
- dezvoltarea de standarde si proceduri pentru managementul infrastructurii de servere
- dezvoltarea si enforcementul politicilor de securitate atat pentru platforma MS AD cat si pentru platforma Lotus Domino
- responsabil pentru respectarea nivelelor de performanta a serviciilor agreate in SLA-uri
- participa la implementarea de proiecte de infrastructura pentru clientii interni si externi
- dezvoltarea de produse si servicii de infrastructura date si voce

CERINTE

- Studii superioare, preferabil profil automatica, informatica, electronica
- Buna cunoastere a platformei IBM Lotus Domino/Lotus Notes
- Buna cunoastere a tehnologiei Microsoft Active Directory (Windows 2000 Server, Windows Server 2003, DNS, DHCP,IIS, WSUS)
- Cunostinte de networking ? Ethernet switching 802.3/802.11 ( VLAN,(R)STP, QOS, COS), TCP/IP LAN si WAN ( rutare dinamica ? OSPF ), firewall, VPN, IDS
- Cunostinte administrare servere Unix ( Linux, BSD ), configurare si administrare servere internet ( Qmail, Postfix, Apache, BIND )
- Experienta in configurarea si administrarea echipamentelor Cisco ( routers/switches)
- Persoana cu bune abilitati de comunicare, dinamica si cu initiativa, analitica, organizata, proactiva, orientata catre rezolvarea temeinica a problemelor (problem solver)

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-sanitare si servicii la standarde de calitate.
Cu o cifra de afaceri de peste 150 milioane de euro si o vechime de 13 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1400 angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.